Kokie vitaminai svarbiausi nervų sistemai?

Spartus gyvenimo tempas ir stresas tapo kone įprastu daugelio žmonių palydovu. Įtemptas darbo grafikas, asmeniniai įsipareigojimai kartais prislegia ir darosi vis lengviau prarasti vidinę ramybę. Pradedame jausti nerimą, tampame nervingesni, sunkiau susikaupiame. O jeigu atrastumėte natūralų būdą palaikyti nervų sistemos veiklą ir lengviau įveiktumėte gyvenimo iššūkius?

Vienas iš būdų tai pasiekti – užtikrinti visų reikalingų maisto medžiagų kiekį. Nepaslaptis, kad žmogui itin svarbūs vitaminai. Išskiriama daugybė vitaminų rūšių, bet vieni iš svarbiausių išlieka B grupės vitaminų papildai. Nepaisant geros mitybos, jų trūksta apie 5-20 proc. populiacijos.

B grupės vitaminų svarba žmogui

Vitaminas B nėra tik vienas junginys, tai visa grupė maisto medžiagų, sudaryta iš 8 skirtingų vitaminų (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12). Visi jie atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant tinkamą mūsų organizmo funkcionavimą. B grupės vitaminai dalyvauja energijos gamyboje, svarbūs angliavandenius verčiant mums reikalinga energija – gliukoze. Vitaminai B1 ir B6 padeda palaikyti normalią psichologinę funkciją ir nervų sistemos veiklą. Vitaminas B6 padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį.

Kadangi šie vitaminai yra tirpūs vandenyje mūsų organizmas jų kaupti negeba. Visas perteklius yra pašalinamas šlapinantis. Dėl šios priežasties reguliariai jų turime gauti su maistu. Nors ir turime visą reikiamą mitybą, tačiau vien JAV duomenys rodo, jog iki 25 proc. populiacijos turi B12 vitamino nepakankamumą arba ribines mažiausias vertes. B grupės vitaminų gali trūkti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui mitybos nepakankamumo, daug sportuojant, streso, alkoholio ar narkotinių medžiagų vartojimo.

Pagrindiniai B grupės vitaminų nepakankamumo simptomai dažniausiai būna nuovargis, energijos stoka, nuotaikų svyravimai, rankų ir kojų tirpimas, tačiau simptomai gali skirtis, priklausomai nuo to, kurio vitamino trūksta, pvz:

B1 (Tiaminas): neurologiniai, atminties sutrikimai, sumišimas.

B2 (Riboflavinas): įtrūkimai burnos kampučiuose, jautrumas šviesai.

B3 (Niacinas): dermatitas, viduriavimas, depresija.

B5 (Pantoteno rūgštis): pėdų deginimas, nuovargis.

B6 (Piridoksinas): anemija, nuotaikos sutrikimai, nuovargis.

B7 (Biotinas): plaukų slinkimas, lūžinėjantys nagai, bėrimai.

B9 (Folatai): anemija, silpnumas, viduriavimas.

B12: anemija, nuovargis, rankų ir kojų tirpimas bei dilgčiojimas, pusiausvyros sutrikimai, sumišimas, nuotaikos sutrikimai.

Kadangi su maistu ne visada galima užtikrinti reikiamą visų B grupės vitaminų kiekį, papildomai jų galima gauti vartojant vitaminus nervų sistemai. Aconitum produktas ,,B complex“ užtikrins visų reikalingiausių B grupės vitaminų poreikį. Taip pat galima rinktis ir B grupės vitaminų kompleksą praturtintą magniu ,,B total + magne“. Tai sustiprina poveikį širdies ir nervinei sistemai, taip pat magnis skatina kai kurių B grupės vitaminų pasisavinimą virškinamajame trakte. Magnis padeda palaikyti normalią raumenų funkciją, padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį.

Ar augaliniai preparatai gali padėti nervų sistemai?

Įsivaizduokite ramybę, auksines saulės spindulių apšviestas pievas, švelnų lapų šnabždesį, vėjelį. Skamba raminančiai, ar ne? Kai kurie augalai taip pat gali padėti mums nusiraminti ir suteikti nervų sistemai raminantį poveikį. Vieni iš tokių yra grifonijų sėklos. Šie augalai įprastai auga Afrikoje, todėl paprastai Lietuvoje jų nesutiksime. Grifonijose gausu 5-hidroksitriptofano (5-HTP). Tai natūrali medžiaga, kuri kartu su vitaminu Breikalinga serotonino – geros nuotaikos hormono – gamybai. Serotoninas svarbus pažintinėms funkcijoms, atminčiai, kraujagyslių tonusui, mokymuisi. Jis ramina ir pagerina bendrą savijautą. Trūkstant šio neurotransmiterio gali atsirasti bloga nuotaika, nerimas, nerimastingumas,  baimė, įtampa, nemiga. Deja, mūsų organizmas negali pasisavinti tiesiogiai vartojamo serotonino, todėl būtinas serotonino prekursorius, kuris gali praeiti kraujo smegenų barjerą ir taip pagerinti serotonino gamybą organizme. Maisto papildas ,,Triptan forte“, kuris praturtintas ne tik grifonijų sėklų ekstraktu, bet ir būtiniausiais, nervų sistemai reikalingais, vitaminais B6 ir B1. Užtenka vos vienos kapsulės per dieną.

Grifonijos nėra vieninteliai augaliniai produktai, galintys pagerinti nervų sistemos būklę. Dar senovės kinų medicinoje buvo naudojami raudonžiedžė pasiflora, šafranas, ciberžolė, siekiant sumažinti nerimą, pagerinti nuotaiką ir psichinę sveikatą. Šių medžiagų poveikis įrodytas ir klinikiniais tyrimais, o visas jas galima atrasti ir maisto papilde INOLAB ,,Atsparumas stresui“. Kruopščiai atrinktos natūralios augalinės aktyviosios medžiagos sujungia aktyviausius gamtos perlus, siekiant pagerinti bendrą sveikatą ir nervų sistemos būklę. Sudėtyje esantys kurkuminoidai, antioksidantai, vitaminai pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, mažina uždegimą. Pasiflora – gali pagerinti miego kokybę. 1 kapsulėje yra net 30 mg koncentruoto Affron® šafrano ekstrakto! Patentuotas Affron® šafrano ekstraktas dėl specialios išgavimo technologijos išsiskiria aukštu bioprieinamumu ir efektyviu įsisavinimu, o ekstrakto poveikis patvirtintas 5 klinikiniais tyrimais. Affron® šafrano ekstraktas padeda palaikyti psichinę sveikatą, teigiamą nuotaiką ir padeda atsipalaiduoti.  

Kaip pagerinti miego kokybę?

Įtemptas gyvenimo tempas, nerimas neretai pablogina ir miego kokybę. Nemiga pasireiškia sunkiu užmigimu, dažnais prabudimais ir negiliu miegu bei neišsimiegojimo pojūčiu po nakties. Kokybiškas miegas žmogui būtinas, jis pagerina atmintį, dėmesio koncentraciją, kūrybiškumą. Nepakankamai miegant didėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika, slopinama imuninė sistema, didėja mirtingumas, stebimas didesnis depresijos dažnis. Įdomu, kad miego trūkumas, gali netgi padidinti kūno masės indeksą. Moterims miego trūksta dažniau nei vyrams, tačiau bendrai populiacijoje dėl miego sutrikimų į gydytojus kreipiasi kas dešimtas gyventojas. Tačiau tų, kurie pagalbos nesikreipia, skaičius gali siekti ir 30 proc. Kaip išspręsti nemigą yra didžiulis viso pasaulio mokslininkų ir gydytojų uždavinys.

Vienas iš pasaulyje plačiai naudojamų preparatų – melatoninas. Tai natūralus organizme gaminamas hormonas, kuris išsiskiria tamsiu paros metu ir sukelia mieguistumą. Aconitum sukurta papildų linija ,,Saldus miegas“ su melatoninu skirta greičiau užmigti ir atsikelti pailsėjus. Melatoninas padeda mažinti laiko, reikalingo norint užmigti, trukmę. Poveikis pasireiškia suvartojant 1 mg melatonino prieš einant miegoti. Būtent tiek melatonino yra vienoje maisto papildo „Saldus miegas“ kapsulėje. Vaistinių valerijonų šaknų ekstraktas padeda palaikyti natūralų miegą. Taip pat padeda palaikyti širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, normalų kraujo spaudimą. Vaistinių ramunių žiedų ekstraktas padeda atsipalaiduoti ir palaikyti normalią miego kokybę. Taip pat padeda palaikyti natūralią organizmo apsaugą, imuninę sistemą. Paprastųjų sukatžolių žolių ekstraktas padeda palaikyti nervų sistemos veiklą. ,,Saldus miegas“ –  7 aktyviųjų medžiagų kompleksas, skirtas patiriantiems stresą ir jaučiantiems nerimą.  Svarbu paminėti, jog gali padėti mažinti subjektyvų laiko juostų skirtumo pajutimą. Teigiamas poveikis pasireiškia suvartojant ne mažiau kaip 0,5 mg melatonino prieš einant miegoti pirmą kelionės dieną ir kelias dienas po atvykimo į kelionės tikslo vietą.

,,Saldus miegas Melatoninas“ papildus galima naudoti kapsulėmis tik su melatoninu, arba pasirenkant melatoniną kartu su kitomis, augalinėmis miegą palaikančiomis aktyviosiomis medžiagomis.

,,Saldus miegas eliksyras“ tai skystos formos produktas, kuriame melatoninas veikia kartu su serotonino prekursoriumi 5-HTP ir gaba amino sviesto rūgštimi. Šios medžiagos gali padėti sumažinti tiek psichologinį, tiek fizinį nuovargį, padėti atsipalaiduoti ir pagerinti nuotaiką. Veikiant sinergistiškai su melatoninu gali būti pagerinama miego kokybė ir sutrumpinamas užmigimo laikas.

Turite klausimų? Klauskite Aconitum dirbtinio intelekto!

Virtualus asistentas

Tai yra dirbtinio intelekto pagrindu veikiantis virtualus asistentas, skirtas konsultuoti klausimais, kurie yra susiję su šios parduotuvės kontaktine informacija bei katalogu. Konsultantas veikia sąveikaujant su OpenAI GPT-3.5-turbo ir šiuo metu yra BETA versijoje, todėl galimos gramatikos klaidos ir kiti netikslumai. Siūlome jums šio virtualaus asistento pagalbą, kaip naują paieškos ir konsultavimo patirtį mūsų el. parduotuvėje.
    170
    Sprendimas: eShoper
    Close Speech Clear Avatar