Pirkimo – pardavimo taisyklės internetinėje maisto papildų parduotuvėje www.acontum.lt taisyklės

1. Bendrosios nuostatos

1.1. Šios pirkimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato Pirkėjo ir Pardavėjo tarpusavio teises, pareigas ir atsakomybę, Pirkėjui įsigyjant prekes internetinėje maisto papildų parduotuvėje www.aconitum.lt (toliau – internetinė parduotuvė).

1.2. Pardavėju šiose Taisyklėse yra UAB „Aconitum“, įmonės kodas 135554131, buveinės adresas: Kauno r. sav., Biruliškių k., Inovacijų g. 4, elektroninis paštas: info@aconitum.lt(toliau – Pardavėjas).

1.3. Pirkėju šiose Taisyklėse yra bet kuris fizinis ir juridinis asmuo, perkantis internetinėje parduotuvėje ar besinaudojantis kitomis internetinės parduotuvės paslaugomis.

1.4. Internetinė parduotuvė yra mažmeninės prekybos parduotuvė, orientuota į vartotojus, perkančius prekes arba paslaugas (toliau – Prekes) asmeniniams, šeimos, namų ūkio poreikiams, nesusijusiems su verslu ar profesija, tenkinti. Internetinėje parduotuvėje juridiniai asmenys gali užsisakyti prekių tik turėdami galutinio vartojimo tikslą. 

1.5. Užsiregistruodamas arba pateikdamas užsakymą Pirkėjas besąlygiškai patvirtina, jog jis yra pilnametis ir turi teisę pirkti Internetinėje maisto papildų parduotuvėje.

1.6. Kartu su Pirkėjo pateiktu užsakymu šios Taisyklės tampa tarp Pirkėjo ir Pardavėjo sudaryta sutartimi, ir yra abiems šalims privalomas teisinis dokumentas.

1.7. Pardavėjas pasilieka teisę keisti, taisyti ar papildyti Taisykles. Pirkėjui apsiperkant Internetinėje parduotuvėje taikomos Taisyklės, galiojančios užsakymo pateikimo momentu.

1.8. Pardavėjas neprisiima jokios rizikos ar atsakomybės ir yra nuo jos besąlygiškai atleidžiamas, jei Pirkėjas iš dalies ar visiškai nesusipažino su Taisyklėmis, nors jam tokia galimybė buvo suteikta.

1.9. Pirkėjas, sutikdamas su šiomis Taisyklėmis, taip pat sutinka, kad Pirkėjo nurodytu el. pašto adresu bus siunčiami informaciniai pranešimai, būtini prekių užsakymui, mokėjimui ir pristatymui įvykdyti. Pirkėjas internetinėje parduotuvėje Užsiprenumeruodamas naujienlaiškį duoda sutikimą, jog Pirkėjo el. pašto adresas būtų naudojamas tiesioginiais rinkodaros bei tyrimo tikslais. Norėdamas atsisakyti, kad Pirkėjo el. pašto adresas būtų naudojamas tiesioginės rinkodaros ir/ar tyrimo tikslais, Pirkėjas apie atsisakymą turi informuoti Pardavėją el. paštu eshop@aconitum.lt

2. Pirkimo ir pardavimo sutarties sudarymo momentas

2.1. Pirkimo ir pardavimo sutartis tarp Pirkėjo ir Pardavėjo laikoma sudaryta nuo to momento, kai Pirkėjas Internetinėje parduotuvėje suformavęs prekių krepšelį, nurodęs pristatymo adresą, pasirinkęs apmokėjimo būdą ir susipažinęs su Taisyklėmis, apmokėjimo, pristatymo sąlygomis bei kita pateikiama informacija  patvirtina savo užsakymą ir galioja iki visiško pareigų pagal šią sutartį įvykdymo.

2.2. Informacija apie apmokėjimo būdus, pristatymo sąlygas bei įkainius yra skelbiama ir Pirkėjas privalo susipažinti Internetinėje parduotuvėje, skiltyse „Įvairūs apmokėjimo būdai“ ir „Pristatymas“.

2.3. Kiekviena sutartis, sudaryta tarp Pirkėjo ir Pardavėjo, yra saugoma Pardavėjo.

3. Atsiskaitymo už prekes būdai

3.1. Elektronine bankininkyste. Užsakymą galite saugiai ir patogiai apmokėti pasinaudodami populiariausiomis elektroninės bankininkystės sistemomis – „Swedbank“, „SEB“, „Luminor“, „Citadele“, „Šiaulių bankas“. Pasirinkę savo banką, būsite nukreipti į jo elektroninę bankininkystės sistemą, kurioje galėsite prisijungti ir saugiai apmokėti už prekes pagal automatiškai paruošta mokėjimo ruošinį.

3.2. Banko kortele. Už prekes galite saugiai ir patogiai atsiskaityti kreditine arba debetine Visa, MasterCard arba Maestro kortele. Suvedus kortelės savininko duomenis, kortelės numerį, galiojimo datą ir CVC/CVV kodą bei patvirtinus mokėjimą, nuo jos sąskaitos bus nuskaityta užsakymo suma. Svarbu, jog kortelėje būtų aktyvuota saugaus atsiskaitymo internetu funkcija. Ją aktyvuoti galite savo interneto banke. Jeigu dėl saugaus atsiskaitymo internetu funkcijos aktyvavimo turite papildomų klausimų, prašome kreiptis į savo banko klientų aptarnavimo skyrių.

3.3. Grynaisiais pinigais arba banko kortele. Už prekes galite atsiskaityti sumokėdami kurjeriui pristatymo metu. Šis būdas negalioja prekėms, kurios yra pristatomos į siuntų terminalus (paštomatus).

3.4. Įmokų administratorius. Saugius, patogius ir sklandžius mokėjimus už prekes elektroninėje parduotuvėje užtikrina mūsų partneris AS „Citadele banka“ Lietuvos filialas. Aconitum.lt elektroninėje parduotuvėje yra įdiegti naujausi Citadele Klix įmokų rinkimo sprendimai, kurie specialiai sukurti ir pritaikyti elektroninių parduotuvių valdytojams ir pirkėjams. Citadele Klix mokėjimų sprendimai padeda pirkėjams saugiai atsiskaityti naudojantis elektroninės bankininkystės sistemomis ir debetinėmis arba kreditinėmis banko kortelėmis. O taip pat, atsisiuntę bei įdiegią specialią Klix programėlę į savo išmanųjį telefoną ir susikūrę paskyrą joje, galėsite už pirkinius atsiskaityti dar paprasčiau – vos keliais paspaudimais, taip kas kartą išvengdami mokėjimo formų pildymo. Klix programėlės mokėjimai yra tvirtinami Face ID, Touch ID, telefono arba interneto banko PIN kodo pagalba. Programėle gali naudotis bet kurio banko klientai. Paslauga yra nemokama. Programėlės ieškokite Google Play arba App Store prekyvietėse.

4. Pristatymo būdai ir įkainiai

4.1. Siuntų terminalai (paštomatai). Tai yra vienas patogiausių pristatymo būdų, nes siuntą galima atsiimti arčiausiai namų, darbo ar tiesiog kažkur pakeliui esančiame paštomate. Pirkėjams siuntas pristatome į Omniva, DPD arba LP Express siuntų terminalus. Užsakymai į paštomatus pristatomi tik iš anksto už juos sumokėjus. Žr. skyrių „Atsiskaitymo už prekes būdai“. Pristatymo į siuntų terminalus terminas – 2-3 darbo dienos. Išskirtiniais atvejais (pvz. šventiniais laikotarpiais, siuntų terminalų perpildymas ar tech. nesklandumai) pristatymas gali papildomai užtrukti 1-2 darbo dienas.

4.2. Kurjeriai. Šis pristatymo būdas yra patogus tiems pirkėjams, kurių gyvenamojoje vietovėje nėra arti esančio siuntų terminalo. Taip pat pasirinkus šį būdą, už prekes galėsite atsiskaityti grynaisiais pinigais arba banko kortele pristatymo metu kurjeriui. Tikslų pristatymo laiką kurjeriai derina individualiai su kiekvienu gavėju telefonu. Jeigu pasirinksite atsiskaityti grynaisiais pinigais pristatymo metu, prašome turėti tikslią pinigų sumą be grąžos, reikalingą užsakymui apmokėti. Pirkėjams siuntas pristatome per DPD arba LP Express kurjerius. Pristatymo per kurjerius terminas – 1-2 darbo dienos. Išskirtiniais atvejais (pvz. šventiniais laikotarpiais, netikslūs pirkėjo nurodyti duomenys ar tech. nesklandumai) pristatymas gali papildomai užtrukti 1-2 darbo dienas.

4.3. Pristatymo įkainiai:

• Omniva paštomatai – 1,99 eur
• DPD Pickup paštomatai – 1,99 eur
• LP Express paštomatai – 2,49 eur
• DPD kurjeris – 2,99 eur
• LP Express kurjeris – 3,29 eur

4.4. Nemokamas pristatymas. Perkant už 25 eur ar daugiau taikomas nemokamas pristatymas į paštomatus. Perkant už 30 eur ar daugiau – nemokamas pristatymas nurodytu adresu per kurjerius.

4.6. Prekės yra pristatomos Lietuvos Respublikos teritorijoje.

5. Pirkėjo teisės

5.1. Pirkėjas turi teisę pirkti prekes Internetinėje parduotuvėje, vadovaujantis šiomis Taisyklėmis bei Lietuvos Respublikos teisės aktais.

5.2. Pirkėjas turi kitas šiose Taisyklėse ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytas teises.

6. Pirkėjo pareigos

6.1. Pirkėjas privalo priimti užsakytas prekes ir sumokėti prekių bei jų pristatymo kainą.

6.2. Jeigu pasikeičia Jūsų užsakymo formoje pateikti duomenys, Jūs privalote nedelsdamas pranešti apie tai mums elektroniniu paštu: info@aconitum.lt. Nenurodžius tinkamų duomenų, mes neatsakome už tinkamą mūsų sutarties vykdymą.

6.3. Neatlikus mokėjimo iš karto, Pirkėjo pasirinktos prekės rezervuojamos bei Pardavėjas imasi vykdyti sutartį tik tada, kai Pardavėjas gauna pranešimą iš Pirkėjo banko apie apmokėjimą už pasirinktas prekes.

6.4. Pirkėjas privalo laikytis kitų šiose Taisyklėse bei Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytų reikalavimų.

6.5 Informuoti Pardavėją (telefonu ar el. paštu), jei Prekės laiku nepristatytos Pirkėjo užsakyme nenurodytu adresu.

6.6 Informuoti Pardavėją (telefonu ar el. paštu), jei Prekės yra nekokybiškos ir nevartoti prekių, kurios įtariama, kad gali būti nekokybiškos.

7. Pardavėjo teisės

7.1. Pardavėjas turi teisę be įspėjimo apriboti Pirkėjo naudojimąsi Internetinės parduotuvės paslaugomis arba panaikinti Pirkėjo registraciją, jeigu Pirkėjas Internetine parduotuve naudojasi pažeisdamas šias Taisykles, bando pakenkti Internetinės parduotuvės darbo stabilumui ir saugumui.

7.2. Pardavėjas turi teisę laikinai arba neterminuotai nutraukti Internetinės parduotuvės veiklą be atskiro įspėjimo.

7.3. Pardavėjas turi kitas šiose Taisyklėse ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose numatytas teises.

7.4. Pardavėjas turi teisę vienašališkai pakeisti šių Taisyklių sąlygas bet kuriuo metu. Pirkėjas turi teisę susipažinti su pakeistomis Taisyklėmis interneto puslapyje www.aconitum.lt.

7.5 Pardavėjas nepriima grąžinamų kokybiškų maisto papildų. Tačiau, dėl bet kokių saugumo priežasčių, turi teisę savo iniciatyva atšaukti Prekes iš rinkos.

8. Pardavėjo pareigos

8.1. Sudaryti sąlygas Pirkėjui tinkamai naudotis Internetinės parduotuvės teikiamomis paslaugomis.

8.2. Prieš sudarydamas sutartį, Pardavėjas privalo aiškiai ir suprantamai suteikti Pirkėjui informaciją, vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nuostatomis.

8.3. Organizuoti Pirkėjo užsakytų prekių pristatymą Pirkėjo nurodytu adresu.

8.4. Pardavėjas, susidarius svarbioms aplinkybėms, negalėdamas Pirkėjui pateikti užsakytos prekės, įsipareigoja grąžinti Pirkėjo sumokėtus pinigus per 5 (penkias) darbo dienas. Šiuo atveju Pardavėjas atleidžiamas nuo atsakomybės už prekių nepateikimą.

9. Prekių kaina

9.1. Prekių kainos Internetinėje parduotuvėje ir suformuotame užsakyme nurodomos eurais, įskaitant tuo metu pagal teisės aktus galiojantį PVM dydį. Prekės Pirkėjui parduodamos kainomis, galiojančiomis Internetinėje parduotuvėje užsakymo pateikimo momentu. Prekių kainos užsakymo pateikimo momentu yra galutinės ir prekių atsiėmimo/gavimo momentu papildomos nuolaidos ir/ar nuolaidos su nuolaidų kuponais/kortelėmis Pirkėjui nėra taikomos.

10. Prekių užsakymas ir pristatymas

10.1. Prekių pristatymas Pirkėjui:

10.1.1. Pirkėjas, užsakymo metu pasirinkęs prekių pristatymo paslaugą, įsipareigoja nurodyti tikslią prekių pristatymo vietą.

10.1.2. Pirkėjas įsipareigoja prekes priimti pats. Tuo atveju, kai jis prekių pats priimti negali, o prekės pristatytos nurodytu adresu ir remiantis kitais Pirkėjo pateiktais duomenimis, Pirkėjas neturi teisės reikšti Pardavėjui pretenzijų dėl prekių pristatymo netinkamam subjektui.

10.1.3. Prekes pristato Pardavėjas arba jo įgaliotas atstovas.

10.2. Prekės pristatomos Pirkėjo nurodytu adresu per 1 – 6 (vieną – šešias) darbo dienas nuo gauto apmokėjimo (nebent prieš tai Pardavėjas įspėja Pirkėją apie ilgesnį pristatyto laiką) už prekes bei prekių transportavimą. Prekių pristatymas vykdomas Lietuvos Respublikos teritorijoje.

10.3. Tiksli pristatymo kaina priklauso nuo užsakomų prekių svorio, tūrio, matmenų ir pristatymo vietos, todėl galutinė užsakymo kaina Pirkėjui pateikiama tik suformavus užsakymą.  

10.4. Kai Prekės pristatomos „Į namus“ Pirkėjas privalo kartu su siuntų tarnybos atstovu patikrinti siuntos būklę, prekių kiekį, kokybę ir asortimentą.

10.5. Pastebėjęs siuntos pažeidimą, prekių kiekio, kokybės, asortimento neatitikimą, Pirkėjas siuntos privalo nepriimti ir tai pažymėti siuntos važtaraštyje. Pirkėjui priėmus siuntą ir pasirašius važtaraštį be pastabų, laikoma, kad perduota siunta yra be defektų, prekių kiekis, kokybė, asortimentas atitinka sutarties sąlygas.

10.6. Prekes, pristačius Pirkėjo nurodytu adresu, laikoma, kad prekės Pirkėjui yra perduotos. Jei planuojamą prekių pristatymo dieną prekės nepristatomos, Pirkėjas nedelsiant, tačiau ne vėliau, kaip kitą dieną po planuotos prekių pristatymo dienos, apie tai informuoja Pardavėją. Pirkėjas, laiku neinformavęs Pardavėjo apie nepristatytas prekes, praranda teisę reikšti Pardavėjui reikalavimus dėl nepristatytų prekių laiku.

11. Atsakomybė

11.1. Pirkėjas atsako už Internetinės parduotuvės registracijos formoje pateiktų duomenų teisingumą. Pirkėjas prisiima atsakomybę už padarinius, kilusius dėl registracijos formoje pateiktų asmens duomenų klaidingumo ar netikslumo.

11.2. Pardavėjas norėdamas Pirkėjui ar Internetinės parduotuvės lankytojui pasiūlyti visavertes Internetinėje parduotuvėje siūlomas paslaugas, Pardavėjas Internetinėje parduotuvėje naudoja sisteminius slapukus (angl. cookies). Slapukai naudojami siekiant atpažinti ankstesnį Internetinės parduotuvės lankytoją, nustatyti Internetinės parduotuvės puslapio kalbą, identifikuoti vartotojo sesiją, sesijos raktą, taip pat siekiant identifikuoti ir ištaisyti Internetinėje parduotuvėje esančias klaidas. Pirkėjas turi galimybę peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) Pardavėjas įrašo, ir gali ištrinti dalį ar visus įrašytus slapukus. Pirkėjas taip pat turi teisę nesutikti, kad būtų įrašoma ir naudojama informacija (slapukai) jo kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju tam tikros internetinės parduotuvės funkcijos jam gali būti neprieinamos. Pirkėjas, patvirtindamas Taisykles, sutinka, kad jo kompiuteryje (įrenginyje) būtų įrašoma informacija. Šio sutikimo Pirkėjas gali bet kada atsisakyti, kreipdamasis į Pardavėją išsiųsdamas pranešimą elektroniniu paštu duomenu.apsauga@aconitum.lt

11.3. Už pirkimo ir pardavimo sutarties, sudarytos naudojantis Internetine parduotuve, pažeidimą šalys atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

11.4. Atsižvelgdami į LR elektroninio parašo įstatymo 8 str. 3 d. nuostatas, Pirkėjas susitaria su Pardavėju, kad Pirkėjo veiksmų Internetinėje parduotuvėje patvirtinimas prisijungimo prie Internetinės parduotuvės duomenimis (atpažinimo kodu) turi Elektroninio parašo įstatymo 8 str. 1 d. įtvirtintą elektroninio parašo teisinę galią (t. y. turi tokią pačią teisinę galią, kaip ir parašas rašytiniuose dokumentuose ir yra leistinas kaip įrodinėjimo priemonė teisme). Pirkėjas privalo saugoti savo prisijungimo prie Internetinės parduotuvės duomenis ir jų neatskleisti, užtikrinti, kad duomenys būtų žinomi tik jam pačiam ir duomenimis naudotųsi tik jis pats, neperduoti ir kitais būdais nesudaryti galimybės kitiems asmenims su tais duomenimis susipažinti, jais pasinaudoti. Kilus įtarimui, kad prisijungimo duomenys galėjo būti sužinoti kito asmens, nedelsiant apie tai pranešti Pardavėjui, taip pat nedelsiant informuoti Pardavėją apie prisijungimo prie Internetinės parduotuvės duomenų pažeidimą ar paviešinimą. Visi veiksmai, atlikti naudojantis Pirkėjo prisijungimo prie Internetinės parduotuvės duomenimis, laikomi atliktais Pirkėjo, ir Pirkėjas prisiima visą atsakomybę už tokių veiksmų pasekmes.

11.5. Atsiradus žalai, kaltoji šalis atlygina kitai šaliai atsiradusius nuostolius.

12. Informacijos siuntimas

12.1. Pardavėjas visus pranešimus siunčia Pirkėjo registracijos formoje pateiktu elektroninio pašto adresu.

12.2. Pirkėjas visus pranešimus ir klausimus siunčia Pardavėjo Internetinės parduotuvės skyriuje „Kontaktai“ nurodytu adresu.

13. Vaistų ir medicininių prekių pirkimas

13.1. Kompensuojamieji/nekompensuojamieji vaistai ir homeopatiniai vaistai neparduodami Internetinėje parduotuvėje www.aconitum.lt.

14. Prekių kokybės garantija ir tinkamumo naudoti terminas

14.1. Kiekvienos Internetinės parduotuvės prekės savybės bendrai nurodomos prie kiekvienos prekės.

14.2. Pardavėjas neatsako už tai, kad Internetinėje parduotuvėje esančios prekės savo spalva, forma ar kitais parametrais gali neatitikti realaus prekių dydžio, formų ir spalvos dėl Pirkėjo naudojamo vaizduoklio ypatybių.

14.3. Pardavėjas tam tikroms prekių rūšims ar prekėms suteikia tam tikrą laiką galiojančią prekių kokybės garantiją, kurios konkretus terminas ar kitos sąlygos nurodomas tokių prekių aprašymuose Internetinėje parduotuvėje.

14.4. Tais atvejais, kai remiantis teisės aktais konkrečių prekių atžvilgiu nustatomas tam tikras tinkamumo naudoti terminas, Pardavėjas įsipareigoja tokias prekes parduoti Pirkėjui taip, kad jam būtų suteikta reali galimybė tokiomis prekėmis pasinaudoti iki tinkamumo naudoti termino pabaigos.

15. Prekių grąžinimas (sutarties atsisakymas)

15.1. TINKAMOS KOKYBĖS MAISTO PAPILDAI NEKEIČIAMI IR NEGRĄŽINAMI.

15.2. Jei Prekės yra kokybiškos Pirkėjas neturi teisės atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties sudarytos dėl maisto prekių, įskaitant maisto papildus.

15.3. Nekokybiškų prekių grąžinimas

15.3.1. Pirkėjas turi teisę nurodydamas konkrečią priežastį grąžinti nekokybiškas Prekes per 14 kalendorinių dienų, nuo tos dienos, kai gavo užsakytą prekę. Pirkėjas nedelsdamas privalo pristatyti ar išsiųsti nekokybiškas prekes Pardavėjui.

15.3.2 Pirkėjas norėdamas pasinaudoti teise grąžinti nekokybiškas Prekes turi Pardavėjui – UAB „Aconitum“, juridinio asmens kodas 135554131, buveinės adresas: Inovacijų g. 4, Biruliškių k., Kauno raj. LT-54469, pranešti apie savo sprendimą, pateikdamas nedviprasmišką pareiškimą (pvz., pristatyti, atsiųsti paštu ar elektroniniu laišku info@aconitum.lt). Pareiškime turi būti nurodytos Prekės (pavadinimai, kiekis), jų gavimo data, Pirkėjo vardas ir pavardė, Pirkėjo banko sąskaitos numeris, į kurią turėtų būti grąžinti pinigai už nekokybišką Prekę. Pareiškime taip pat turi būti nurodytos aplinkybės, požymiai, priežastys kodėl Prekė yra nekokybiška (pageidautina pateikti Prekės nuotraukas).

15.3.3. Nekokybiškų Prekių grąžinimo (siuntimo, pristatymo į Pardavėjo buveinę) išlaidas padengia Pardavėjas.

15.3.4. Pardavėjas sumokėtą sumą už grąžintas prekes Pirkėjui grąžina ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo Prekių grąžinimo Pardavėjui dienos.

16. Baigiamosios nuostatos

16.1. Visi nesutarimai, kilę iš ar susiję su sutartimi tarp Pirkėjo ir Pardavėjo, yra sprendžiami derybomis. Nepavykus susitarti, nesutarimai yra sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

16.2. Pirkėjas su Pardavėju gali susisiekti, pateikti skundus, pretenzijas, gauti informaciją ir pan., kreipdamasis į Pardavėją šių Taisyklių 1.2 punkte nurodytais kontaktiniais duomenimis, išskyrus atvejus kai šiose Taisyklėse yra nurodyta kitaip.

16.3. Sutartis sudaroma, vykdoma ir visas bendravimas tarp Kliento ir Pardavėjo vyksta valstybine kalba.