Patarimai sveikatai

VAIKŲ SVEIKATAI SVARBIAUSI VITAMINAI: kada ir kokius pasirinkti?

Užtikrinti vaiko sveikatą yra kiekvieno tėvo prioritetas, tačiau kartais vien tik mitybos nepakanka, siekiant užtikrinti visapusišką vaiko gerovę. Kasdieniame gyvenime maisto papildai gali tapti slaptu ginklu, suteikiant gyvybiškai svarbių maisto medžiagų, padedančių vaikui augti ir vystytis. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius vitaminus ir jų poveikius. Sužinosite, kaip maisto papildai gali padėti palaikyti normalų vaiko augimą, imunitetą ir gerą savijautą.

Vitaminas D: ,,Saulės vitaminas”

Vitaminas D yra būtinas kaulų sveikatai, imuninei sistemai ir bendrai savijautai. Tyrimai rodo, kad vitamino D papildai gali sumažinti kvėpavimo takų infekcijų riziką ir palaikyti imuninį atsaką. Nepaisant jo svarbos, daugelis vaikų šio vitamino gauna nepakankamai. Tai ypač ryšku tose vietovėse, kur saulės spindulių kiekis yra mažesnis. Lietuva – ne išimtis, pvz. 2024 metų gruodį lietuviai, per visą mėnesį, gavo vos 8,7 valandas saulės spindulių. Todėl rekomenduojama užtikrinti, kad vaikas gautų pakankamai vitamino D visada, ypač tamsesniais metų mėnesiais.

Aconitum ,,Mūsų vaikams linijos ,,Saulės vitaminas” yra puikus Vitamino D šaltinis. Šiose kramtomosiose tabletėse yra 2000 TV vitamino D kartu su 50 mg vitamino C. Pastarasis sustiprina vitamino D poveikį ir turi uždegimą slopinančias savybes. Vitaminas D padeda palaikyti normalų kalcio ir fosforo įsisavinimą, normalią imuninės sistemos veiklą, normalią dantų, kaulų ir raumenų būklę. Vitaminas C padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą, mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį, apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos. Maisto papildas yra liposominės formos, tai užtikrina geresnį įsisavinimą virškinamajame trakte, tuo pačiu sumažinant nepageidaujamų virškinamojo trakto simptomų kiekį. Siekdami, kad vaikai noriai vartotų jiems būtinus vitaminus – kramtomosios, meškučių formos tabletės yra obuolių skonio ir kas svarbiausia – be jokių pridėtinių saldiklių. ,,Saulės vitaminas“ rekomenduojamas vaikams nuo 3 metų, sukramtant po 1 meškutį per dieną. Preparatą patogu dozuoti, todėl, esant didesniam poreikiui, vitamino D stokai, galima vartoti ir po 2 tabletes per parą.

Geležis – augimo ir gyvybingumo stimuliatorius

Geležies trūkumas yra dažna vaikų mitybos problema, turinti įtakos jų energijos lygiui, pažinimo funkcijoms ir bendrai sveikatai. Geležis labai svarbi raudonųjų kraujo kūnelių susidarymui, deguonies pernešimui ir smegenų vystymuisi. Geležies trūkumas gali sukelti anemiją ir paveikti vaiko gebėjimą mokytis ir augti, prastinti intelektinius sugebėjimus. Pagrindinės geležies trūkumo vaikams priežastys yra netinkama mityba, padidėjęs poreikis dėl spartaus augimo, nepakankamų geležies atsargų gimus, ūmaus ir lėtinio kraujavimo, nepakankamo pasisavinimo virškinimo trakte.

Geležies absorbciją gerina vitaminas C, o blogina taninai, kurių yra arbatoje, bei kalcis. Siekiant užtikrinti maksimalią geležies absorbciją ir lengvesnį pasisavinimą, rinkoje pasirodė naujas Aconitum,,Mūsų vaikams linijos preparatas ,,Raudoni skruostukai“. Šiose kramtomosiose tabletėse yra 10 mg patentuotos geležies Lipofer ®, 50 mg vitamino C ir 200 µg folio rūgšties. Maisto papildas yra apelsinų skonio ir patrauklios meškučių formos. Produkte nėra jokių pridėtinių saldiklių. Geležis padeda palaikyti normalų raudonųjų kraujo kūnelių ir hemoglobino susidarymą bei normalų deguonies pernešimą organizme. O inovatyvi liposominė struktūra užtikrina geresnį įsisavinimą, neturi geležies poskonio. Svarbu, jog pastebėtas ir mažesnis nepageidaujamų reakcijų, tokių kaip vidurių užkietėjimas, viduriavimas, dažnis. Sudėtyje esanti folio rūgštis padeda palaikyti normalią kraujodarą, padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį. Norint suaugusiems papildyti organizmą geležimi, rekomenduojame  ,,CITO® ferrum, kurios sudėtyje yra 30 mg geležies liposomoje, bei folio rūgšties.

Vaikų imuninės sistemos palaikymui

Vaikų imuninė sistema yra tarsi maži superherojai, tačiau net ir superherojams kartais reikia pastiprinimo. Vaikų imuninė sistema dar tik vystosi, todėl jie yra pažeidžiama dažnų infekcijų, ypač kvėpavimo takų infekcijų, tokių kaip peršalimas. Tyrimai rodo, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai serga vidutiniškai 6-12 kartų per metus. Stipri imuninė sistema gali gerokai sumažinti šią naštą. Visavertė mityba, pakankama miego trukmė ir reguliari fizinė veikla – svarbiausi sveikos imuninės sistemos veiksniai, tačiau subalansuoti ir moksliniais tyrimais patvirtinti natūralios kilmės maisto papildai taip pat gali būti naudingi vaikams, ypač pažeidžiamiausiu laikotarpiu (spalio–balandžio mėn.).

Aconitum ,,Mūsų vaikams linijos produktas ,,Sveikas kaip ridikas yra pagamintas tik iš natūralių ingredientų ir padeda palaikyti imuninę sistemą. Normalią imuninę sistemą padeda palaikyti sudėtyje esantys rausvažiedžių ežiuolių žolės, juoduogių šeivamedžių uogų ekstraktai ir vitaminas C. Malpigijų ekstraktas ir vitaminas C  turi antioksidacinį poveikį. O normalią fizinę būklę padeda palaikyti pilkųjų malpigijų vaisių ekstraktas. Kas suteikia ,,Sveikas kaip ridikas dar daugiau išskirtinumo? Ksilitolis – yra natūralios kilmės beržų cukrus (saldiklis). Ksilitolis padeda palaikyti normalią dantų būklę, išvengiant dantų apnašų ir ėduonies taip pat padeda palaikyti dantų mineralizaciją.

,,Sveikas kaip ridikas” rekomenduojamas vaikams nuo 3 metų amžiaus. Jaunesniems vaikams užtenka vienos aviečių skonio kramtomos tabletės per dieną, o vyresniems nei 12 metų vaikams rekomenduojama vartoti po 1 tabletę 2 kartus per parą.

Vaikų akių sveikata

Svarbi kiekviena vaiko organizmo sistema, akys – ne išimtis. Geras regėjimas yra labai svarbus mokymuisi ir vystymuisi. Iki 10 proc. ikimokyklinio amžiaus vaikų ir 25 proc. mokyklinio amžiaus vaikų turi regėjimo sutrikimų, kurie gali neigiamai paveikti mokymąsi ir gyvenimo kokybę. Akys auga ir vystosi visą vaikystę ir paauglystę, o dauguma vaikų suaugusiųjų akių dydį pasiekia maždaug 16 metų. Visu šiuo laikotarpiu itin svarbu užtikrinti tinkamus akių priežiūros įpročius ir spręsti regėjimo problemas. Akių sveikatą galima užtikrinti profilaktiškai atliekant regėjimo patikrinimą, valdant laiką prie ekrano bei užtikrinant mitybą, tačiau kartu gali būti vartojami ir maisto papildai, padedantys palaikyti regėjimą. Vienas iš tokių yra naujiena Lietuvos rinkoje – Aconitum,,Mūsų vaikams linijos produktas ,,Stiprios akytės“.

Tyrimais įrodytos sudedamosios dalys yra zeaksantinas, liuteinas ir mėlynių ekstraktas. Jie veikia kaip antioksidantai, saugantys akis nuo žalingos mėlynos šviesos, palaikantys normalią tinklainės būklę. Liuteinas ir zeaksantinas, kurie yra karotenoidai, svarbūs normaliai regėjimo funkcijai palaikyti. Vaikams šios medžiagos yra svarbios normaliai akių, taip pat nervų sistemos, smegenų vystymuisi.Mėlynių uogų ekstraktas padeda palaikyti normalią akių funkciją, vaizdo aiškumą ir normalią akių kraujotaką. Vitaminas A ir cinkas padeda išsaugoti normalų regėjimą. Cinkas padeda formuotis akių kolagenui ir užtikrina, kad vitaminas A būtų lengviau pernešamas ir pasiektų reikiamas organizmo struktūras. Vitaminas E padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.

,,Stiprios akytės” yra meškučių formos, miško uogų skonio kramtomosios tabletės, todėl bus mėgstamos net ir mažiausiųjų. Šiuos maisto papildus rekomenduojama vartoti vaikams nuo 3 metų. Vaikams iki 12 metų – 1 kramtoma tabletė per parą, o vyresniems – dvi. Maisto papilduose nėra jokių pridėtinių saldiklių.

Parašykite komentarą

Turite klausimų? Klauskite Aconitum dirbtinio intelekto!

Virtualus asistentas

Tai yra dirbtinio intelekto pagrindu veikiantis virtualus asistentas, skirtas konsultuoti klausimais, kurie yra susiję su šios parduotuvės kontaktine informacija bei katalogu. Konsultantas veikia sąveikaujant su OpenAI GPT-3.5-turbo ir šiuo metu yra BETA versijoje, todėl galimos gramatikos klaidos ir kiti netikslumai. Siūlome jums šio virtualaus asistento pagalbą, kaip naują paieškos ir konsultavimo patirtį mūsų el. parduotuvėje.
170
Sprendimas: eShoper
Close Speech Clear Avatar